Jak zadbać o organizację wesela w Starachowicach?

Organizacja wesela jest czymś, co może wydawać się przytłaczające. Konieczne jest zaplanowanie bardzo wielu rzeczy. Jest to doświadczenie, z którym większość ludzi nigdy nie miała do czynienia, więc wydaje się niezwykle trudne. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie odpowiedniego domu weselnego, ponieważ w nim można uzyskać pomoc w wielu kwestiach.

Organizacja wesela krok po kroku

Jedną z pierwszych rzeczy, którą należy przygotować, jest lista gości. Ilość osób, które mają znaleźć się na imprezie, determinuje wybór sali. Nie każda restauracja w Starachowicach ma warunki, aby ugościć 100 czy 200 osób. Jednak w naszym domu weselnym możliwe jest zorganizowanie wesela dla nawet 300 osób.

Należy również udać się do kościoła lub urzędu stanu cywilnego, aby zarezerwować datę ślubu. W przypadku ślubu kościelnego należy pamiętać o tym, że konieczne jest odbycie nauk przedmałżeńskich.

Po zarezerwowaniu sali konieczne jest wybranie fotografa, kamerzysty oraz zespołu lub DJ-a.

3 – 4 miesiące przed uroczystością należy wręczyć gościom zaproszenia.

Kolejne czynności można wykonać w dowolnym terminie, jednak nie warto z nimi zbyt długo zwlekać. Konieczne jest wybranie świadków, zakup sukni ślubnej, garnituru i obrączek oraz zamówienie tortu.

Przeczytaj także: Przyjęcie komunijne – lepiej przygotować je w domu czy w restauracji?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania restauracji?

Należy sprawdzić jakie terminy oferują restauracje. W bardzo dużych miastach mogą odległe, np. wynosić 2 lata. W średnich miastach, takich jak Starachowice, lokale weselne mogą mieć krótsze terminy, jednak nie należy brać tego za pewnik. Inaczej sytuacja może wyglądać również w miesiącach, w których pary najchętniej się pobierają, czyli od wiosny do wczesnej jesieni. Istnieje większa szansa na szybkie zarezerwowanie sali w listopadzie niż w maju.
Kolejną istotną kwestią jest wybranie miejsca, które będzie odpowiadało gustowi pary młodej. W naszym lokalu oferujemy ozdabianie sali, należy jednak pamiętać, że są elementy wyposażenia, które nie mogą zostać zmienione.
Warto również zwrócić uwagę na menu oferowane przez restaurację. My proponujemy dania tradycyjnej kuchni polskiej oraz potrawy z całego świata.