Czemu warto zorganizować imprezę integracyjną dla nowych pracowników?

Firma jest miejscem, w którym spędza się dużą część dnia. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby czuć się w niej odpowiednio. Na pozytywne samopoczucie ogromny wpływ mają dobre relacje ze współpracownikami. W firmach, w których znajduje się wiele osób, może być trudno o zawarcie bliższych znajomości, dlatego warto stworzyć ku temu odpowiednią okazję.

Jakie korzyści dla pracowników przynoszą imprezy integracyjne?

Osoba, która rozpoczyna pracę w nowym miejscu, zwykle czuje się zagubiona. Musi nauczyć się, jak działa firma, przyswoić nowe obowiązki i poznać dużą ilość osób. Nawiązanie kontaktów może być trudne w czasie, gdy wszyscy są zajęci wypełnianiem swoich obowiązków, a przerwy śniadaniowe zwykle nie są wystarczające na dłuższe rozmowy. Impreza integracyjna pomaga rozwiązać ten problem. Dzięki niej wszyscy pracownicy są w stanie porozmawiać bez przeszkód. Nawet jeśli ilość osób jest na tyle duża, że niemożliwe jest zamienienie słowa z każdym z nich, to poznanie choćby kilku współpracowników może pomóc w odnalezieniu się w nowym miejscu, co jest szczególnie ważne dla osób nieśmiałych. Rozmowy o tematach niezwiązanych z pracą ułatwią zapoznanie się, dzięki czemu nowa załoga poczuje się pewniej w miejscu pracy. Jest to szczególnie ważne w pracy zespołowej.

Przeczytaj także: Jak zorganizować przyjęcie w rodzinnym gronie, aby mieć czas dla gości?

Impreza integracyjna korzyścią dla pracodawcy

Impreza firmowa jest dobra nie tylko dla nowych pracowników, ale również dla pracodawcy. Spędzenie miło czasu pozwoli pracownikom na odstresowanie się, co może przełożyć się na lepsze wykonywanie obowiązków.

Ważne jest dobranie odpowiedniego miejsca do takiego wydarzenia. Jeśli chcesz zorganizować imprezę firmową w Starachowicach, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej restauracji. Pomożemy dobrać odpowiednie menu, tak, aby pracownicy wyszli z imprezy zadowoleni.

Miła atmosfera sprzyja rozmowom. Dzięki temu pracodawca może dowiedzieć się o doświadczeniu i umiejętnościach pracowników wybiegających poza stanowisko, na którym są zatrudnieni i na tej podstawie wprowadzić zmiany w podziale obowiązków. Na imprezie można również przeprowadzić rozmowy o tematach związanych z firmą, na które nie ma czasu podczas dnia pracy.